MSB kaynakları: Üçüncü dünya savaşına hazırız

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) kaynakları, 3. dünya savaşı tartışmalarına ilişkin, “Üçüncü dünya savaşı gibi karanlık bir tabloyu başta ülkemiz olmak üzere kimse istemez ama ordumuzun da her türlü senaryoya hazır olduğunu belirtmek gerekir” dedi. 

Milli Savunma Bakanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müşaviri Tuğamiral Zeki Aktürk tarafından düzenlenen düzenlenen bilgilendirme toplantısının ardından, bakanlık kaynakları gündeme ilişkin soruları yanıtladı.

Bakanlık kaynakları, Dışişleri Bakanı Hakan Fidan‘ın “üçüncü dünya savaşı ihtimalinin gözardı edilmemesi” yönündeki açıklamalarına ilişkin soruyu şöyle yanıtladı:

“Birinci ve ikinci dünya savaşlarında olduğu gibi topyekün bir risk var mı derseniz, tabii ki bir ihtimal. En hazırlıklı ülkelerden biri olduğumuzu rahatlıkla söyleyebiliriz. TSK zaten dinamik, birçok coğrafyada sürekli faaliyetler icra eden bir ordu. Kendi planlarını, kendi lojistiğini test etmiş onaylatmış bir ordu. Dünyanın birçok noktasında barışı destekleme faaliyetleri de yapıyor. Üçüncü dünya savaşı gibi karanlık bir tabloyu başta ülkemiz olmak üzere kimse istemez ama ordumuzun da her türlü senaryoya hazır olduğunu belirtmek gerekir.”

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x