“Ücretsiz Tatil Kazandınız” Mesajıyla Milyonlarca Liralık Vurgun!

Termal ilçesindeki bir termal otele kısa mesaj ve internet paylaşımları üzerinden “Ücretsiz tatil kazandınız” vaadiyle insanları çekiyordu. Otele gelen kişilere devre mülk hissesi satılan mağdurlar, çeşitli bahanelerle tatil yapmalarına izin verilmediği ve aidat ödemek istemeyenlerin icra ile tehdit edildiği öne sürülüyor.

Başsavcılığın genişlettiği soruşturma kapsamında Yalova, Adana, İstanbul, Kütahya ve Aydın’ın Kuşadası ilçesinde eş zamanlı baskınlar gerçekleştirildi. Baskınlarda şirket yöneticileri de dahil olmak üzere 29 şüpheli yakalandı.

Operasyonda çok sayıda materyal de ele geçirildi. Gözaltına alınan zanlıların, insanları devre mülk satın almaya ikna etmek için çeşitli yöntemler kullandığı ortaya çıktı.

Zanlıların, ücretsiz tatil vaadiyle otele gelenleri toplantıya katılmaya zorladığı ve misafirlerin giyim tarzlarına uygun kıyafetler giymiş personelle görüştürerek ikna etmeye çalıştığı öğrenildi.

Şebekenin, yabancılara yüksek karla satış yapma vaadiyle dolandırıcılık yaptığı da tespit edildi. Bazı zanlıların müşteri gibi davranarak sözde devre mülk satın aldığına ilişkin anonslar yaptığı ve sözleşmedeki tarihlerde boş yer olmadığını ileri sürerek “kırmızı dönem satışı” olarak adlandırdıkları bir üst kategoriye geçmeye ikna etmeye çalıştığı da belirlendi.

Mağdurların, işten ayrılan eski çalışanlar tarafından da dolandırıldığı anlaşıldı. Eski çalışanlar, muhatap bulamayan mağdurları arayarak “yüksek karla satış yapma” vaadiyle tuzağa düşürüyor ve kredi çektirerek, katkı payı ödeterek haksız kazanç elde ediyordu.

“Nitelikli dolandırıcılık” eylemleriyle 50 milyon liradan fazla haksız kazanç sağladıkları öne sürülen 29 zanlının emniyetteki işlemleri sürüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x